Z czego zasłynęły ciężarówki Volvo? 4 zalety

Z czego zasłynęły ciężarówki Volvo? 4 zalety

Pierwszym samochodem ciężarowym marki Volvo był model LV40. Szwedzka marka zaprezentowała do 20 lutego 1928 roku. Volvo wciąż, po prawie 100 latach, produkuje samochody ciężarowe, które cieszą się uznaniem wśród firm transportowych i kierowców. Co sprawia, że kierowcy chcą jeździć właśnie ciężarówkami Volvo, a firmy transportowe chętnie je kupują? O tym w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Samochody ciężarowe Volvo – Najważniejsze zalety

Na rynku mamy sporo firm produkujących samochody ciężarowe. Jednak większość osób wyobrażając sobie ciężarówkę, ma przed oczami właśnie pojazd Volvo. Szwedka marka przez ostatnie kilkadziesiąt lat zapracowała sobie na taki stan rzeczy. W czym samochód ciężarowy Volvo jest lepszy od innych?

1. Trwałość

Mowa tutaj głównie o typowo mechanicznych elementach. Układ napędowy, skrzynia biegów, silniki i najważniejsze elementy mechaniczne to elementy określane jako „niezniszczalne” przez kierowców i właścicieli firm transportowych. Setki tysięcy kilometrów to dla tych komponentów żaden problem. Należy pamiętać jednak, że nic nie trwa wiecznie. Nawet niezniszczalne silniki, czy skrzynie biegów miewają awarie. Lecz i w tej kwestii Volvo Trucks ułatwiło życie kierowcom. Awarie wyłączające pojazd z użytku są niemalże niespotykane. W razie pojawienia się kontrolki na desce rozdzielczej kierowca może być pewny, że dotrze do celu.

2. Jakość wykonania

Samochody ciężarowe Volvo nie dotyczy problem ciężarówek tworzonych jako woły robocze, gdzie producent nie zwraca uwagi na wnętrze. W ciężarówkach Volvo Trucks nie ma miejsca na tanie, plastikowe wnętrze, czy brak bogatego wyposażenia. Dzięki temu kierowca podróżuje w komfortowych warunkach.

3. Zużycie paliwa

Volvo to prawdziwy majstersztyk w dziedzinie konstrukcji silników. Te w ciężarówkach typu Volvo FH czy Volvo FL są jednocześnie wystarczająco mocne i stosunkowo oszczędne. 

4. Bezpieczeństwo

Samochody ciężarowe szwedzkiej marki zazwyczaj otrzymują najwyższe noty w testach bezpieczeństwa. Nad bezpieczeństwem kierowcy czuwają zaawansowane systemy wspomagające jego codzienną pracę. Systemy, kamery oraz radary znacząco poprawiają bezpieczeństwo podróżowania kierowcy. To element, w którym Volvo zostawiło w tyle konkurencję.

Volvo FH 500 – Żywa legenda

Ciągnik Volvo FH 500 to model świetnie prezentujący wszystkie 4 zalety, które przed chwilą omówiliśmy. Milionowe przebiegi w tych pojazdach już nikogo nie dziwią. Pierwszy model z serii FH zaprezentowano w 1993 roku, a samą serią mamy na rynku do dziś. Kierowcy cenili początkowe modele za niesamowitą trwałość, ponadprzeciętną jakość we wnętrzu, stosunkowo małe zużycie paliwa oraz za wszystkie systemy wspomagające ich bezpieczeństwo. Volvo kontynuuje serię FH do dzisiaj. Przez te 20 lat szwedzka marka doprowadziła ten model do perfekcji. Kliknij link powyżej i sprawdź, ile kosztuje legendarna ciężarówka Volvo. Zapraszamy!