Zalety korzystania z ozonu w dezynfekcji

Ozon jest gazem, który można wykorzystać jako bardzo skuteczny środek odkażający dzięki jego silnym możliwościom utleniania różnych substancji.

Ozon składa się z trzech cząsteczek tlenu, jednak jest gazem niestabilnym w wyniku czego rozpada się na dwie cząsteczki tlenu i jedną wolną cząsteczkę, która może łączyć się z innymi. Dzięki temu działa bardzo skutecznie na różnego rodzaju bakterie i wirusy jak również bardzo dobrze sprawdzić się w przypadku różnego rodzaju przykrych zapachów. Ozon jest najlepszą opcją, jeśli chodzi o higienę powierzchni, niezależnie od tego, czy chodzi o odkażanie żywności, ozon stosowany do dezynfekcji wody lub basenów, czy też w blatach w naszym codziennym życiu lub w przemyśle spożywczym, ozon jest doskonałym środkiem sanitarnym rozwiązanie. Zastosowanie ozonu w procesie czyszczenia i dezynfekcji może przynieść wiele korzyści w porównaniu z powszechnie stosowanymi środkami dezynfekującymi. Ozon może być jednym z najskuteczniejszych narzędzi do sterylizacji, ponieważ jest najsilniejszym utleniaczem występującym naturalnie. Jest w stanie niszczyć zarazki, wirusy, bakterie i drobnoustroje, które mogą powodować zanieczyszczenie powierzchni lub powietrza. Ponadto ozon nie pozostawia żadnych pozostałości chemicznych, typowych dla alternatywnych detergentów lub syntetycznych środków czyszczących, ponieważ szybko rozkłada się na tlen. Jednak należy się z nim odpowiednio obchodzić. Zalety korzystania z ozonu w dezynfekcji

Jest silnym środkiem dezynfekującym i jest coraz częściej stosowany do ochrony przed infekcjami i do wielokrotnej sterylizacji.

Doskonale nadaje się do do dezynfekcji narzędzi laboratoryjnych, zwłaszcza tych wykorzystywanych do wrażliwych eksperymentów; Skutecznie sterylizuje pipety, rękawiczki, płytki, drobny sprzęt, a nawet przedmioty osobiste, takie jak klucze i okulary. Również powierzchnie, takie jak podłogi, ściany, blaty, przenośniki taśmowe, pojemniki na owoce, kruszarki, rury można dezynfekować za pomocą bezpośredniego zastosowania ozonu i wody. Obecnie powszechnie stosuje się go do dezynfekowania klimatyzacji w autach, ale także wentylacji w budynkach, czyli wszędzie tam gdzie dostęp jest utrudniony. W wielu miastach można znaleźć firmy oferujące ozonowanie Łuków, także do nich należy. Firma przywozi na miejsce generator ozonu, uszczelnia dokładnie pomieszczenie, stężenie ozonu musi osiągnąć pożądaną wartość, a następnie pomieszczenie jest wietrzone.