Czy warto zdecydować się na regenerację reflektorów?

Renowacja reflektorów jest bardzo popularnym i opłacalnym rozwiązaniem oferowanym przez warsztaty zajmujące się auto detailingiem.

Większość reflektorów samochodowych jest pokryta ochronną, przezroczystą, plastikową soczewką. Te soczewki reflektorów odbarwiają się z czasem, stają się nieprzejrzyste i mętne, a tym samym poważnie ograniczają ilość światła docierającego do drogi. To zmętnienie jest zazwyczaj spowodowane ekspozycją na światło ultrafioletowe, które może stać się problemem w ciągu zaledwie dwóch lat od zakupu auta.

Czy warto zdecydować się na regenerację reflektorów?

Regeneracja reflektorów jest znacznie tańsza niż ich wymiana

Do niedawna jedynym rozwiązaniem problemu zmatowienia była wymiana soczewek reflektorów samochodowych, co jest dość kosztowne. Regeneracja to najtańszy sposób na odnowienie zamglonych i utlenionych reflektorów, jest to proces skuteczny i dający długotrwałe rezultaty. Soczewki reflektorów ulegają z czasem uszkodzeniu i powoli niszczeją, zwłaszcza w samochodach zaparkowanych na zewnątrz, na słońcu. Renowacja reflektorów wydłuża pole widzenia i poprawia widoczność na drodze. To sprawia, że jazda nocą i przy złej pogodzie jest znacznie bezpieczniejsza ze względu na dodatkowy czas reakcji.

Regeneracja jest nie tylko stosunkowo opłacalną usługą, ale znacznie mniej kosztowną alternatywą dla całkowitej wymiany reflektorów. Kolejną korzyścią wynikającą z renowacji reflektorów jest po prostu różnica w wyglądzie samochodu. Nawet dość nowy i zadbany samochód nie będzie wyglądał atrakcyjnie z zażółconymi, matowymi reflektorami, warto je zatem odświeżyć, aby błyszczały jak dawniej.

Skutecznym rozwiązaniem w kwestii poprawy wyglądu pojazdu i zwiększenia bezpieczeństwa na drodze jest regeneracja reflektorów. Jest to proces, który polega na usuwania zmętnień, przebarwień i defektów powierzchniowych z reflektorów. Po wielokrotnym polerowaniu soczewka jest odnawiana, radykalnie poprawiając jasność reflektorów. Ponadto jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż wymiana całego zespołu reflektorów.