Trudności w komunikacji samochodowej we Wrocławiu

Wrocław to miasto, po którym trudno poruszać się samochodem ze względu na silne natężenie ruchu. Przyczynia się ono do dużej liczby niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Dlatego każdy odpowiedzialny kierowca poruszający się po ulicach stolicy Dolnego Śląska, musi posiadać ważne ubezpieczenie swojego samochodu. Jest to wymóg prawny. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach komunikacyjnych? Co warto posiadać oprócz OC? Przeczytajcie w naszym artykule.

Ubezpieczenia komunikacyjne we Wrocławiu

Kupując auto, należy zastanowić się nad optymalnym ubezpieczeniem, które zapewni nam odpowiednią ochronę przed różnymi wypadkami drogowymi. Powinniśmy zabezpieczać się zarówno przed zdarzeniami spowodowanymi z naszej winy, jak i z powodu zachowania innych uczestników ruchu. Poruszając się po Wrocławiu, nietrudno zauważyć, że niebezpieczne sytuacje na drogach tego miasta występują bardzo często. Właśnie dlatego należy zapewnić sobie ochronę i pozwolić, aby agenci ubezpieczeniowi pomogli dobrać odpowiednie ubezpieczenia komunikacyjne we Wrocławiu.

Co ważne z ubezpieczenia komunikacyjnego korzysta wielu klientów indywidualnych, jak i firmowych. Posiadanie ubezpieczenia firmowego zdejmuje z właściciela firmy ciężar opłat w razie ewentualnych wypadków z udziałem jego służbowych pojazdów prowadzonych przez pracowników. Praca za kółkiem bywa bardzo niebezpieczna i obarczona ryzykiem wypadków, dlatego warto, aby każdy kierowca również był odpowiednio ubezpieczony.

Ubezpieczenia komunikacyjne – jakie rodzaje ubezpieczeń wyróżniamy?

Ubezpieczenia komunikacyjne posiadają wiele wariantów, z czego nie wszystkie są obowiązkowe. Wiele z nich to formy uzupełniające, które dają większe zabezpieczenie w przypadku niektórych zdarzeń na drodze i gwarantują większe sumy odszkodowania. Obowiązkowa polisa ubezpieczeniowa dla pojazdów to tzw. OC, które powinien posiadać każdy kierowca i regularnie dbać o jego aktualność. Taka polisa pokrywa koszty związane z odszkodowaniami oraz naprawą szkód, jakie powstały w wyniku zdarzenia spowodowanego przez ubezpieczoną osobę.

Rodzajem rozszerzenia ubezpieczenia pojazdu, o które warto rozszerzyć podstawowe OC, jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, tzw. NNW. Obejmuje ono nie tylko szkody związane z pojazdem, ale przede wszystkim ze zdrowiem i życiem kierowcy oraz pasażerów. Dotyczy ono zdarzeń, które mają miejsce np. podczas wsiadania do pojazdu lub wysiadania z niego, a poszkodowani otrzymują odszkodowanie w przypadku trwałych uszkodzeń zdrowia lub ciała. Rekompensata finansowa jest wypłacana również rodzinom w przypadku śmierci osoby poszkodowanej w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Przydatnym rozszerzeniem powyższych wariantów jest pakiet ubezpieczenia Assistance, który gwarantuje pomoc w przypadku awarii na drodze. Wówczas kierujący pojazdem może skorzystać z takich usług jak holowanie, dowóz paliwa czy organizacja auta zastępczego w przypadku poważniejszych usterek.

Ubezpieczenie AC, czyli inaczej Auto Casco jest dopełnieniem polisy OC. Oprócz szkód związanych z udziałem w wypadku drogowym obejmuje ono również kradzież auta lub jego części, pożar samochodu lub uszkodzenia powstałe na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych. W doborze odpowiedniej opcji dla naszego auta oraz częstotliwości, z jaką wyruszamy w trasę, pomoże nam agent ubezpieczeniowy. Porówna on da nas wszystkie oferty i pomoże w wyborze tej optymalnej.