Samochodowe Sprężyny Śrubowe

Aby samochód działał normalnie, konieczne jest, aby wszystkie części mechaniki współpracowały, ponieważ jeśli któryś z nich jest uszkodzony, działanie może być zagrożone. Z tego powodu ważne jest, aby poznać niektóre części samochodu, takie jak zawieszenie.

Większość kierowców już zna funkcję zawieszenia: pochłania drgania i wstrząsy spowodowane nierównościami podłogi, czy to asfalt, drogi gruntowe, czy inne. Ale jest to możliwe tylko dzięki resorom samochodowym, które są głównie odpowiedzialne za jego podparcie, dzięki czemu jazda jest bardziej płynna i wygodna.

Jak działają automatyczne sprężyny śrubowe

Kontrolują wysokość samochodu i bezpośrednio wpływają na stabilność jazdy w zależności od wzniesienia nawierzchni. Kiedy przechodzimy nad kręgosłupem, sprężyny są obkurczane, a kiedy przechodzimy przez dziurę, są rozciągane, w ten sposób pochłaniają energię, która jest kontrolowana przez amortyzatory.

Sprężyny nie działają tylko wtedy, gdy samochód jest w ruchu, ponieważ jest bezpośrednio połączony z podwoziem i nadwoziem, niezależnie od tego, czy samochód jest włączony czy nie, podtrzymują ciężar pasażerów, ładunki itp. W ten sposób staje się jasne, jak ważny jest ten szczegół dla mechaniki i bezpieczeństwa jazdy. Dlatego jednym z głównych elementów samochodu są samochodowe sprężyny śrubowe. FEBI BILSTEIN dostarcza również wiele rodzajów sprężyn śrubowych.

FEBI BILSTEIN dostarcza również wiele rodzajów sprężyn śrubowych do samochodów. Dzięki dobrym częściom FEBI BILSTEIN zapewnia lepszą stabilność.

Wraz z ewolucją rynku motoryzacyjnego pojawiają się nowe opcje części, które producenci samochodów mogą uwzględnić w montażu pojazdów, a w przypadku sprężyn nie jest inaczej. Obecnie dostępne są dwa modele resorów samochodowych: mechaniczne i pneumatyczne.

Sprężyny mechaniczne mogą być produkowane na trzy sposoby: zginane, skrętne i spiralne. Każda sprężyna działa w inny sposób i ma inną charakterystykę, a te określają, która będzie używana w danej kategorii pojazdów.

Jak monitorować stan resorów samochodowych

Identyfikacja problemu jest stosunkowo prosta; ponieważ sam pojazd pokazuje oznaki, że coś jest nie tak. Poniżej podajemy kilka sytuacji, które mogą wskazywać na problemy ze sprężynami:

  • Utrata wysokości samochodu;
  • Utrata stabilności;
  • Równowaga przy przyspieszaniu i hamowaniu;
  • Hałasy, uderzenia i wibracje;
  • Punkty, w których występuje rdza;
  • Uszkodzony przystanek pojazdu;
  • Pęknięte lub obrane obszary;
  • Nadmierne zużycie opon;
  • Silne uderzenie podczas przejazdu przez garb lub inną szczelinę.

Warto zaznaczyć, że to, co złe, nie zawsze hałasuje i dotyczy to zawieszenia / sprężyny.

Nawet bez hałasu urządzenie może wymagać konserwacji. Wskazane jest przeprowadzenie przeglądu co 10000 km w celu pełnej oceny zawieszenia.

Jak prawidłowo wymienić sprężyny samochodowe

To powracająca wątpliwość; jednak mówienie o trwałości jest trochę skomplikowane, ponieważ zależy od kilku czynników: dbałości kierowcy o drogę, aby nie przejeżdżać nad dziurami, a więc sposobu jazdy; oraz sytuację, w której występuje zawieszenie.

Eksperci zalecają weryfikację i wymianę co 40/50 tysięcy przejechanych kilometrów. Są przypadki, w których zestaw zawieszenia / sprężyny może wytrzymać ponad 100