Jakie czynniki niszczą lakier samochodowy?

Większość pasjonatów motoryzacji po zakupie nowego auta lub świeżym lakierowaniu będzie dbało o swój pojazd prawie tak jak o żonę. Niezależnie od tego, jaka jest realna wartość samochodu, ochrona jest bardzo istotna. W zależności od modelu i roku produkcji, zwracanie uwagi na karoserię pozwoli nawet na wydłużenie życia aż o kilkanaście lat…

Jaki lakier do auta wybrać, jeżeli myślimy o zmianie koloru?

Należy pamiętać, że ten zabieg jest jednym z droższych i najbardziej zauważalnych. Koszt lakierowania zależy w dużej mierze od powierzchni, jaką chcemy pomalować, i warstw, jakie specjalista nałoży. Warto pamiętać o jednym. Wybór markowej farby, a także dobrego malarza zapewni, że będziemy cieszyli się efektem końcowym przez wiele lat. Produkt najlepiej wybrać bezpośrednio u dystrybutora lakierów samochodowych lub w hurtowni lakierniczej. Są tam najlepsze ceny, a zarazem możemy liczyć na rabaty. Przy zakupach firmowych takich palet lakierów z przeznaczeniem przemysłowym zniżki mogą być bardzo wysokie.

Podczas wyboru kierujmy się nie tylko ceną, ale również jakością. Wybierając produkt najtańszy możemy liczyć się z tym, że będzie on mniej odporny na takie czynniki zewnętrzne, jak chociażby promieniowanie UV, sól, myjnię mechaniczną.

Lakiery przemysłowe – do czego są stosowane?

Są lepsze od standardowych dzięki kilku czynnikom. Po pierwsze, warto zauważyć, że ze względu na ich przeznaczenie są naturalnie bardziej odporne na zarysowania i odpryski. Dzięki takim właściwościom możemy mieć pewność, że sprzęt pozostanie w idealnym stanie mimo ciężkich warunków panujących w takich miejscach jak budowa czy hurtownia. Ochrona przed zadrapaniami oraz przed rdzą to jedne z podstawowych funkcji, jakie pełni lakier. Ten przemysłowy sprawdza się również przy zabezpieczaniu kontenerów, wózków widłowych i innych maszyn przemysłowych.

Podsumowanie

To, jak bardzo zależy nam na lakierowanym pojeździe, powinna odwzorowywać cena i jakość danego produktu. Co prawda, nie zawsze wybór najdroższych materiałów może okazać się najtrafniejszy, jednak często możemy dzięki temu zaoszczędzić kilka tysięcy na kolejnym malowaniu.