Naprawa skrzyń biegów ZF – z czym się wiąże?

Hand drawing on blackboard gear transmission.

Wielu, zarówno młodych, jak również doświadczonych kierowców nie zdaję sobie sprawy z owego, jak wykorzystywać skrzynie biegów. Natomiast o tymże, iż nieprawidłowo o nią dbali, przekonują się właśnie w warsztacie samochodowym, kiedy przychodzi do drogich napraw.

Jednym spośród przeważnie popełnianych poprzez kierowców błędów, jest złe wciskanie sprzęgła podczas zmiany biegów. Oraz choć na kursach nauki jazdy doszkalają, jak robić to dobrze, wiedza z czasem zanika, natomiast do jazdy przenikają się pewne zwyczaje.

Naprawa skrzyń biegów zf wykorzystanych w BMW
Spółka BMW zastosowała skrzynie spółki ZF w wielu typach. Od wielu lat automatyczne skrzynie BMW wyróżniają się na tle konkurencji pod kątem prędkości zmiany biegów. Posiadacze pojazdów firmy BMW zaopatrzonych w automatyczną skrzynię biegów chwalą sobie jakość oraz dużą żywotność przekładni. Spółka BMW nie poleca zmiany oleju i pozostałych elementów skrzyni takich jak filtr. Pomimo to systematyczna zmiana części eksploatacyjnych pozwala na dłuższe zachowanie automatycznej skrzyni w doskonałej sprawności.

Jak przebiega naprawa skrzyni biegów
Mechanizm jakim za pośrednictwem którego odbywają się wszystkie zmiany w profesjonalnym warsztacie w większości wypadków jest taki sam oraz charakteryzuje się od lat ową samą kolejnością w której porządku robione są konkretne czynności. W pierwszej kolejności zwykle firma dostaje telefon z pytaniem od konsumenta za pośrednictwem jakiego ma możliwość częściowej oceny potencjalnych podstaw i następstw usterki. W dalszym etapie kiedy konsument odwiedzi już serwis oraz da odłączoną od samochodu skrzynię biegów luzem, profesjonaliści rozmontowują jej pokrywę w celu zrobienia darmowej wyceny i konsultacji z kontrahentem jej obecnego stanu technicznego.

Czy rzeczywiście należy wymieniać skrzynię?
Oczywiście wymiana skrzyni biegów w wypadku, kiedy nie możliwe jest jej naprawa jest mechanizmem potrzebnym oraz godnym zrobienia. Dobry mechanik dokładnie określi przyczynę usterki oraz stan skrzyni biegów, natomiast potem, kiedy to potrzebne – wymieni naszą zniszczoną skrzynię biegów, poprzez co w przyszłości można będzie zapobiec powtarzania tychże samych błędów, natomiast w konsekwencji również powodowania analogicznych wad pojazdu.

Renz – przedstawiciel ZF na Polskę.