Trudy poruszania się po Szczecinie

Szczecin to oczywiście przepiękna starówka, bliskość przyrody i wiele ciekawych zabytków. To także miasto tętniące życiem, ale mające również swojego niepowtarzalnego ducha, który przyciąga wielu turystów. Oprócz tego, co bez wątpienia stanowi urok tego miejsca, jest to jednak też miasto stłoczone, po którym poruszanie się własnym środkiem lokomocji bywa utrapieniem.

Turysto wynajmij samochód

Podróżowanie po mieście, gdy wybraliśmy się do niego w celach turystycznych jest często kluczowe. Zwiedzanie Szczecina i okolic może być pasjonujące własnym samochodem lub komunikacją zbiorową, ale w wielu przypadkach korzystniejsze może okazać się wynajęcie samochodu. Do wyboru mamy przynajmniej dwie możliwości. Skorzystanie z klasycznej wypożyczalni aut lub też wybranie nowoczesnej aplikacji carsharingowej. W tym drugim przypadku jednak warto pomyśleć o założeniu konta przed przyjazdem, ponieważ usługodawca zawsze będzie potrzebował odrobiny czasu na zaakceptowanie przesłanego skanu prawa jazdy.

A może rzucić wszystko i wynająć auto?

„Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady” – to powiedzenie zna chyba każdy. Tak jak każdy mieszkaniec Szczecina zna korki. Codzienne kilometry z mozołem pokonywane arteriami miasta w godzinach szczytu do pracy i z pracy, te same trasy, te same ulice, a w końcu – ten sam problem z zaparkowaniem samochodu, drożejące miejsca parkingowe zarówno w mieście, jak i w otoczeniu naszego budynku lub w garażu podziemnym. Każdy kierowca przynajmniej raz w życiu miał dość takiego stanu rzeczy i chętnie pozbyłby się samochodu. Rzucić wszystko jednak trudno, gdy żyje się w miejskim stylu i samochód wydaje się nam po prostu potrzebny. Z pomocą przychodzą wypożyczalnie samochodów.

Czy to się opłaci?

Zdecydowanie tak. W przypadku, gdy korzystamy sporadycznie z samochodu wynajmowanie jest znacznie korzystniejszym rozwiązaniem. Prócz kosztów paliwa i opłaty za wynajem nie poniesiemy opłat takich jak: ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, autocasco, zakup pojazdu i jego naprawy, badania techniczne i przeglądy etc. Sumarycznie koszt utrzymania rocznego samochodu jest na tyle duży, że wynajmowanie go bywa dla wielu osób bardziej opłacalne. Wszystkie osoby decydujące się na wynajem auta zapraszamy do wypożyczalnihttps://www.kangoor.pl/  w Szczecinie.