W jaki sposób łatwo pozbyć się wgnieceń z karoserii?

Jeżeli na karoserii naszego pojazdu pojawiły się wgniecenia, mogą być one spowodowane gradem, delikatną stłuczką, wówczas możemy wykorzystać obecnie metodę PDR, która polega na wyginaniu blachy do poprzedniego kształtu.

W tym przypadku nie trzeba prowadzić typowych prac blacharskich związanych z uzupełnieniem wgniotki przy pomocy szpachli oraz ponownego lakierowania. Dzięki temu możemy zaoszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy.

W jaki sposób łatwo pozbyć się wgnieceń z karoserii?

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania

Warto zwrócić uwagę, iż każde wgniecenie jest nieco inne, dlatego należy podejść do niego indywidualnie, wybrać odpowiednie narzędzie. Z pewnością osoby, które zajmują się usuwaniem wgnieceń, posiadają różne narzędzia, które pozwalają na podważenie od środka karoserii, w celu wygięcia danej wgniotki. Oczywiście wgniecenia mogą przyjmować różne formy, mogą być to małe okrągłe wgniecenia, charakterystyczne przykładowo dla gradu, czy też wgniecenie spowodowane przedmiotem o ostrej krawędzi. Naturalnie metoda PDR pozwoli na odpowiednie wyprostowanie karoserii, można zrobić to od zewnątrz, niekiedy jednak będzie wymagało to usunięcia elementów wnętrza, przykładowo rozkręcenia drzwi, wyjęcia szyby czy też usunięcia podsufitki.

Techniki PDR można zastosować także z zewnątrz, w tym przypadku narzędzia będą mocowane do powierzchni karoserii przy pomocy kleju na gorąco, który po wyschnięcie dobrze scali elementy. Następnie możemy wykorzystać specjalny wybijak, który wyciągnie wgniecenie na zewnątrz. Naturalnie technika ta wymaga dużej uwagi i doświadczenia od osoby, która będzie usuwała wgniecenie. Osoby, które prowadzą warsztaty blacharskie czy też naprawcze, mogą skorzystać z ciekawych szkoleń, które przygotują ich do oferowania usług tego rodzaju.

Można skorzystać z intensywnych szkoleń trwających 5 lub 10 dni, w tym czasie kursanci mogą nauczyć się, w jaki sposób profesjonalnie niwelować uszkodzenia karoserii. Z pewnością profesjonalne szkolenia PDR to możliwość zyskania poszukiwanego zawodu. Osoby, które posiadają wieloletnie doświadczenie w usuwaniu wgnieceń nauczą nas używać odpowiednich narzędzi, dobierać sposób usunięcia wgniecenia w zależności od jego rodzaju. Oczywiście będzie to zapoznanie z metodą klejenia na gorąco, na zimno, a także z użyciem metody dźwigniowej oraz indukcyjnej.