W jakie sposób uniknąć windykacji?

Wiele firm odczuwa problemy finansowe, które mogą być związane z pandemią, problem może dotykać firm z branży hotelowej czy też gastronomicznej.

W tym przypadku możemy mieć do czynienia z ograniczoną ilość gości, dlatego też mogą spadać wpływy. Niekiedy może wiązać się to z powstaniem pewnych problemów finansowych, kłopotów ze spłatą rat kredytowych, podatków czy też składek do zakładu ubezpieczeń społecznych. Obecnie możemy poszukać pomocy profesjonalnych kancelarii antywindykacyjnych, które będą mogły pomóc nam w negocjacjach z bankiem, sprawdzić umowę, aby ustalić inne zasady spłaty czy też na pewien czas zawiesić spłatę kredytu.

W jakie sposób uniknąć windykacji?

Kancelaria antywindykacyjna pomoże uniknąć interwencji komornika

W przypadku kiedy przez długi czas zalegamy z płatnościami bank może wystąpić na drogę sądową, po rozprawie sprawa może zostać przekazana do komornika, który będzie windykował środki firmy. W tym przypadku może on zająć przykładowo środki trwałe, maszyny, urządzenia które będą służyły do produkcji, wykonywania różnego rodzaju usług. Może zakończyć się to upadkiem firmy, dlatego też należy przedsięwziąć wszystkie wszelkie środki aby uniknąć tego rodzaju sytuacji. Pierwszym krokiem może być kontakt z firmą antywindykacyjną, przedstawienie problemu, wówczas prawnicy mogą poszukać satysfakcjonującego rozwiązania.

Oczywiście mogą być to negocjacje z bankiem, w tym przypadku warto dokładnie przeanalizować umowę kredytową, sprawdzić czy zawiera ona zapisy umożliwiające czasowe zamrożenie spłaty kredytu czy też zamiany rat na bardziej korzystne, ewentualnie restrukturyzacje, zamianą na kredyt konsolidacyjny który będzie przewidywał mniejsze raty. Specjaliści mogą także przeprowadzić w firmie audyt, poszukać pomysłów w jaki sposób usprawnić działanie firmy, tak aby przedstawić w dobrym świetle podczas negocjacji z bankiem. Możemy także przedstawić biznesplan, który będzie zakładał pewne zmiany, które doprowadzą do odzyskania płynności finansowej.

W takich przypadkach może pomóc nam Kancelaria Antywindykacyjna TM, jest to firma która posiada doświadczenie w ochronie firm przed windykacją, może pomóc nam na różnych etapach, nawet jeżeli wszczęte zostało postępowanie sądowe. Prawnicy mogą także reprezentować firmę przed sądem, próbując uzyskać jak najlepsze warunki.