Pech chciał, że przytrafił nam się wypadek, czy to w pracy, czy podczas podróży samochodem. Formalności związane z uzyskaniem odszkodowania są dość czasochłonne i wiążą się z wypełnieniem szeregu dokumentów. Co zrobić, jeśli nie zgadzamy się z wyceną szkody, a kwota odszkodowania jest zaniżona?
Zawsze możesz się odwołać
Jeśli nie zgadzasz się z decyzją Towarzystwa Ubezpieczeniowego pamiętaj, że zawsze możesz się odwołać. Niestety niezbyt wiele osób korzysta z tej możliwości, przez co sporo tracą. Wymaga to poświęcenia czasu oraz zgłębienia informacji podanych na stronie Rzecznika Finansowego. Przede wszystkim warto skorzystać z pomocy rzeczoznawcy innego niż tego, który został oddelegowany na orzeczenie szkód. Sprawdźmy jakie prawa należą nam się, kiedy ubiegamy się o szkodę częściową, całkowitą czy wynikającą z umowy AC, czy OC.
Poszukaj podobnych przypadków decyzji Towarzystwa Ubezpieczeniowego
Odwołanie się do podobnego przypadku, gdzie ktoś otrzymał większe odszkodowanie, zwiększa szansę na zwiększenie kwoty. Trzeba poświęcić trochę czasu, ale choćby na stronie Rzecznika Finansowego można znaleźć informacje o wielu tego typu sprawach. Takie przykłady będą bardzo dobry argumentem podczas odwołania. Poszukajmy na forach internetowych podobnych przypadków – im więcej informacji zgromadzimy, tym bardziej rzetelne będzie nasze odwołanie. A przecież zależy nam na pozytywnym jego rozpatrzeniu.
Nie musisz walczyć z Towarzystwem Ubezpieczeniowym na własną rękę
Możesz oczywiście sam podjąć się odwoływania, jednak bardzo często wiąże się to nie tylko z kosztami, które należy uiścić już na początku, ale także z wieloma procedurami, o których możemy nie mieć pojęcia. Warto więc skorzystać z lat doświadczenia i skorzystać z pomocy fachowców. Istnieje wiele firm, takich jak na przykład TB Ekspert, które zajmują się wykupem odszkodowań. Po zapoznaniu ze sprawą, jej pracownicy decydują o tym, czy podejmują się jej prowadzenia oraz o tym, jaki procent po wygranej zostanie przeznaczony dla nich jako honorarium. Dzięki usłudze takiej jak odkup szkód, możesz otrzymać pieniądze o wiele szybciej, a po stronie firmy, z którą nawiązałeś współpracę, będzie już dochodzenie pozyskania właściwej kwoty.
Świadomość konsumentów z roku na rok coraz bardziej wzrasta. Coraz więcej osób ubiega się o swoje prawa i nie godzi się na nieuczciwe traktowanie. Do Urzędu Ochrony Praw Konsumenta z roku na rok wpływa coraz więcej spraw. Pamiętajmy, że w przypadku zaniżonego odszkodowania czy błędnej wyceny, nie musimy się z nią godzić. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, gdzie sztab odpowiednio wyszkolonych osób zajmie się naszą sprawą. Takich firm w każdym mieście istnieje wiele, a samo umówienie się na spotkanie i porozmawianie o możliwościach nie tylko nic nie kosztuje, ale także nie obliguje do niczego. Jednak warto znać swoje możliwości i w razie czego zawalczyć o to, co nam się należy. Poszukajmy najbliższych doradców lub skorzystajmy z konsultacji telefonicznej i umówmy się na spotkanie.