Posiadanie auta z USA jest marzeniem, którego realizacja jest obecnie znacznie łatwiejsza, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Amerykański samochód nie zawsze wymaga gigantycznych nakładów finansowych. Zatem jak zdobyć wymarzoną furę za relatywnie niewielkie pieniądze? Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym opowiadamy co nieco o sprowadzaniu samochodów z zagranicy i o tym, jak wygląda kwestia importu auta z USA do Polski.
Import auta z USA, a jego opłacalność
Kwestia importu aut z biegiem lat budzi coraz mniejsze kontrowersje. Sprowadzanie samochodów stało się prostszym, lecz przede wszystkim coraz bardziej opłacalnym przedsięwzięciem. Liczne analizy rynku samochodowego prowadzą do jednego, zaskakującego wniosku. W większości przypadków sprowadzania samochodów z USA, przedsięwzięcie to jest dużo bardziej opłacalne finansowo niż nabywanie analogicznego modelu w kraju. Warto kupować amerykańskie auta za amerykańskie pieniądze — kupowanie samochodów z USA w Polsce mija się z celem. Dlaczego? Odpowiedź jest zaskakująco prosta. Koszt zakupu oraz sprowadzenia samochodu z USA wynosi do ¾ ceny auta, które dostępne jest na polskim rynku. Innymi słowy, dużo bardziej opłaca się kupić amerykańską furę w USA, ponieważ jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy zł w stosunku do polskiej ceny rynkowej.
Jak wygląda import auta z USA?
Krok 1. Licytacja pojazdu.
Jeżeli chcemy sprowadzić auto z USA, musimy najpierw je kupić. Określamy budżet, znajdujemy wymarzone auto i wygrywamy aukcje. Jeśli licytacja przebiegnie sprawnie i bez większych komplikacji, możemy śmiało przejść do kolejnego etapu.
Krok 2. Transport auta do najbliższego portu.
Po wygranej licytacji samochód jest już nasz. Od tego momentu to my jesteśmy odpowiedzialni za jego losy. Jeśli chcemy przetransportować auto do Polski, musimy pokonać pierwszy etap jego podróży. Jest nim transport auta do najbliższego portu, skąd samochód dotrze do Europy.
Krok 3. Transport auta drogą wodną.
Jeśli wylicytowany samochód bezpiecznie dotarł do portu, można śmiało powiedzieć, że prawie połowa drogi jest już za nim. W porcie auto jest bezpiecznie umieszczane na pokładzie kontenerowca. Teraz cierpliwie czekamy, aż nasz samochód dopłynie do Europy.
Krok 4. Transport auta do Polski.
Gdy statek zacumował w Europie, a koła naszego wymarzonego auta znów dotykają gleby, możemy zająć się jego transportem do kraju. Przewiezienie samochodu odbywa się drogą lądową i jest ostatnim etapem procesu, jakim jest import auta z USA. Gdy auto znajdzie się w Polsce, wykonywane są niezbędne naprawy, dzięki którym samochód będzie mógł bezpiecznie jeździć po polskich drogach.
Import auta z USA nie budzi już tak dużych kontrowersji, jak jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu. Okazuje się, że jest to niezwykle opłacalne przedsięwzięcie. Sumując wszystkie koszty związane z importem, możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w porównaniu z kupnem podobnego modelu w kraju. W końcu, jeśli możemy kupić wymarzone auto za ułamek jego rynkowej ceny, czemu by z tego nie skorzystać?
Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem na temat importu aut z USA.