Przesyłki kurierskie do USA – czy to się opłaca?

Ameryka to odległy od nas kontynent. Podróż do niej zajmuje dużo czasu, nawet samolotem. Może więc się wydawać, że wysyłanie paczek do USA jest kompletnie nieopłacalne. Nic bardziej mylnego! Do USA możemy wysyłać tanio, i to w niedługim czasie. Wszystko dzięki kurierom. Prężnie rozwijające się firmy oferuję bardzo przystępne ceny za wysokiej jakości usługi. Warto więc zapoznać się z ich ofertami. Jak nadać przesyłkę do Ameryki i ile to kosztuje? Zapraszamy do czytania!

Jak nadać przesyłkę do Stanów Zjednoczonych?

Przy nadawaniu przesyłek międzynarodowych nie trzeba wysilać się bardziej, niż przy tradycyjnych paczkach. Jednak trzeba pamiętać o kilku istotnych elementach. Przede wszystkim, nadając przesyłkę do Ameryki musimy być przygotowani na odprawę celną. Na szczęście jest ona załatwiana przez firmę kurierską. Jednak to my musimy zadbać o odpowiednie dokumenty. Oprócz tego wypełniamy standardowy formularz nadawczy, gdzie podajemy dane nasze oraz odbiorcy, a także wagę i wymiary paczki.

Co można wysłać do USA?

Do USA można wysyłać przesyłki o różnej wadze i wymiarach. Istnieje nawet możliwość nadania paczki do 500kg. Trzeba jednak liczyć się z wyższą ceną. W paczkach do Stanów Zjednoczonych indywidualni nadawcy często chcą przesłać polskie jedzenie, słodycze, dokumenty lub ubrania. Wiele Polaków ma rodziny za granicą, dlatego chcą im przesłać namiastkę domu. Trzeba jednak uważać. Nie wszystkie te produkty są dozwolone w regulaminie kuriera. Należy dokładnie sprawdź listę zabronionych produktów, aby uniknąć problemów i opóźnień.

Ile kosztuje paczka do Stanów Zjednoczonych?

Wysyłając przesyłkę kurierską do USA trzeba liczyć się z tym, że jest ona droższa od tych krajowych i europejskich. Jednak można znaleźć naprawdę korzystne cenowo oferty. Przesyłkę kurierską do USA wyślemy już za 129zł! Jednak na cenę składa się wiele czynników. Przede wszystkim waga i wymiary. Średnio za 1kg płacimy od 150zł do nawet 500zł! Skąd ta rozbieżność? Cena uzależniona jest także od czasu dostawy, a także drogi przesyłki. Taniej zapłacimy za wysyłkę droga morską, niż samolotem. Jednak czas dostawy mocno się wydłuży.

Jak tanio wysyłać do USA?

Dla wielu ceny paczek do USA są poza zasięgiem portfela. Jednak jest kilka rzeczy, które można wykorzystać do obniżenia opłat. Przede wszystkim, jeśli nie chcemy wysłać dużej ilości rzeczy, wybierzmy formę listu. Jest ona tańsza od paczki. Możemy także zaoszczędzić na wyborze dłuższej trasy, na przykład drogą morską. Czas oczekiwania wynosi wtedy nawet kilka tygodni. Jednak jest ona dużo tańsza.

Ile idzie przesyłka do USA?

Jeśli zależy nam na czasie, możemy dopłacić do przesyłki priorytetowej. Dotrze ona do adresata w przeciągu max jednego tygodnia. Są także tańsze opcje szybszej dostawy. Wtedy czas doręczenia wynosi od 1 do 2 tygodni. Jeśli więc zależy nam na czasie, ale także na pieniądzach, można wybrać taką opcję.

Sprawdź różne oferty kurierów na Allekurier.pl i przekonaj się sam, ile zapłacisz za swoją przesyłkę!